niedziela, 12 października 2014

Trendy w web designie na 2015 rok

Internetowe trendy w web designie na 2015 rok, czyli na co projektant powinien zwrócić uwagę.W świecie projektowania stron internetowych, wszystko rozwija się w szybkim tempie. Pewnego dnia coś się wyostrza, a za jakiś czas widzisz że to praktycznie nieaktualne. Dlatego jest bardzo istotne, aby wiedzieć co nastąpi dalej. Posiadając zaprojektowaną stronę, zgodną z najnowszymi trendami możesz znacząco pomóc swojej firmie wyróżnić się w gąszczu podobnych biznesów.


Flat Design


Płaskie projektowanie, czyli flat design oznacza pożegnanie się z  przestarzałymi teksturami takimi jak cienie, gradienty i skosy, w zamian za prostszą, bardziej minimalistyczną formę, a ostatecznie bardziej spójny i czytelny design.


Responsive Web Design


Pojawienie się urządzeń mobilnych staje się dominującym środkiem dostępu do witryn internetowych i wymaga ich dostosowania. Dosłownie. Twoja strona powinna być w stanie dostosować się do rozmiaru ekranu w zależności od tego z jakiego urządzenia klient korzysta.
Dlaczego strony RWD to przyszłość?

Przewijanie vs klikanie


Więcej wejść na stronę z urządzeń mobilnych(smartfon/tablet/fablet) powinno oznaczać dla nowoczesnej witryny więcej przewijania i mniej klikania. Daje to wyraźną wygodę w poruszaniu się z przeglądarki www na urządzeniu mobilnym, przesuwana treść strony to wrażenia użytkownika dające pozytywne doświadczenia(UX) z tego, że jedna strona jest bardziej wygodna i łatwiejsza do połączenia oraz nawigacji z kanału mobilnego(w przeciwieństwie do klikania i przedzierania się przez gąszcz linków na dziesiątkach innych stron).


Typografia


Obecnie projektanci webowi już wywierają nacisk na typografię, tak więc w najbliższych latach jakość czcionek będzie mieć prawdopodobnie także wpływ na postrzeganie jakości prowadzonego biznesu. Dlatego upewnij się,  że trzymasz się wyrafinowanych, eleganckich i wysokiej jakości czcionek. 


Mniej tekstu, więcej grafiki.


Wizualne odwołanie było i jest najsilniejsze, także na stronach www zmienia sposób w jaki są przekazywane informacje. Strony internetowe coraz mniej będą polegać na ciężkiej zawartości tekstach a bardziej na wizualnych komponentach, takich jak infografiki, ikony i wielkie obrazki.


Chociaż nie jest to prorokowanie, to dane konsumenckie i raporty w internecie a także projekty graficzne wielu branż, pokazują, że jest to najbardziej prawdopodobne. A poza tym, posiadanie eleganckiej i wyrafinowanie zaprojektowanej strony internetowej (zaspokajającą rosnące zapotrzebowanie na mobilność wśród konsumentów treści internetowej) na pewno nie zaszkodzi.

Jeżeli uważasz, że Twoja strona potrzebuje redesignu, bo chcesz by była bardziej przejrzysta i na czasie, to zapraszamy na http://eb-studio.pl, przeprowadzimy audyt Twojej strony pod kątem SEO i RWD.

1 komentarz:

  1. Ja sobie już nie wyobrażam, żeby strona nie była responsywna. Pomijając już różnice w rozdzielczościach monitorów ale na większość stron wchodzę z telefonu bądź z tableta i świra można dostać jak się obraz nie dopasowuje.

    OdpowiedzUsuń